Trening grupowy

Zapraszam na zajęcia grupowe:

1. Grupa na Facebook'u - "Pilates online z Katarzyną Popławską

2. Fitness Klub Zdrofit Ursynów, przy ul. Puławskiej 427 w Warszawie .

Pilates

Technika pilatesa nie zajmuje się oddzielnymi problemami, lecz całym ciałem. Uprawiając ją należy być świadomym, że sam proces treningowy jest równie ważny, co efekty, gdyż celem jest osiągnięcie naturalnej prawidłowej sylwetki.

 

Technika skupia się na wykonywaniu ćwiczeń ze szczególnym uwzględnieniem stabilizacji tułowia, obręczy kończyny dolnej i górnej oraz naturalnych krzywizn kręgosłupa. Rezultat to ciało sprężyste, silne, wytrzymałe i smukłe (bez nadmiernej muskulatury) pozostające w równowadze mięśniowej, pełne energii, poruszające się z lekkością, wolne od napięć i bólu.

 

To metoda integrująca oddech z ruchem oraz łącząca siłę z płynnością, skierowaną do każdego, kto chce świadomie pracować nad własnym ciałem.   

 

Zdrowy Kręgosłup

 

Zdrowy Kręgosłup to trening mający na celu profilaktykę i terapię bólów narządu ruchu. Składa się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń rozluźniających, mobilizacyjnych, wzmacniających, koordynacyjnych i równoważnych.

 

Trening ten zmniejsza skutki przeciążeń narządu ruchu,  przywraca równowagę mięśniową  oraz uczy prawidłowej postawy i prawidłowych wzorców ruchowych. Zajęcia składają się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń z wykorzystaniem drobnego sprzętu fitness oraz wielu technik terapeutycznych.

Pilates Core Wellness

Ćwiczenia, podczas lekcji Pilates Core Wellness zwracają szczególną uwagę na precyzję ćwiczeń, które są wykonywane wolno i w niewielkim zakresie. Celem treningu jest nauka podstawowych zasad pilatesu czyli oddechu, prawidłowego ustawienia w ćwiczeniach miednicy, klatki piersiowej, obręczy górnej i odcinka szyjnego kręgosłupa. Stosowanie tych zasad gwarantuje nam aktywację mięśni głębokich w tym mięśni dna miednicy, które coraz częściej ulegają dysfunkcji przyczyniając sie do wielu problemów zdrowotnych kobiet i mężczyzn.

Nordic Walking

Nordic Walking to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijów, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia.

Sport ten wziął początek od treningów narciarzy biegowych w Finlandii, którzy aby być w dobrej formie latem trenowali tylko z kijami. Prostota, łatwość, bezpieczeństwo oraz fakt, że można go uprawiać wszędzie bez względu na klimat i ukształtowanie terenu, spowodowało, że trening Nordic Walking szybko stał się bardzo popularny.

 

Trenować go może każdy, bez względu na wiek czy stan kondycji fizycznej. Chód z wykorzystaniem kijów jest nawet 40% bardziej efektywny niż bez nich.  Podczas treningu Nordic Walking jesteśmy w stanie spalić ok. 400 kcal/godz.! Dla porównania zwykły spacer to ok. 280 kcal/godz. Treningowi poddawane są praktycznie mięśnie wszystkich części ciała, a badania dowodzą ich czynne zaangażowanie na poziomie około 90%. Obciążenie stawów kolanowych i kręgosłupa z każdym krokiem jest o około 5 kilogramów mniejsze niż przy zwykłym marszu. Oznacza to, że w trakcie godzinnego treningu obciążenie na kolanach jest o 10-13 ton mniejsze, przy jednoczesnym trenowaniu wytrzymałości i efektywności. Tętno stopniowo wzrasta do poziomu, który utrzymuje serce i układ krążenia w dobrej kondycji.

 

Fit Ball

 

Trening podczas którego, wykorzystujemy piłkę rehabilitacyjną o średnicy 55 – 75 cm.

 

Ćwiczenia z piłką należą do grupy ćwiczeń równoważnych, dzieki czemu cały czas aktywują mięśnie odpowiedzialne za głeboka stabilizację. Poprzez szukanie balansu, w czasie wykonywania ćwiczeń, wzmacniają się mięśnie posturalne (odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy). Na zajęciach wykonuje się ćwiczenia wzmacniające oraz relaksująco – rozciągające.

Ski class

 

Odpowiednie przygotowanie fizyczne do sportów zimowych  pozwoli nie tylko cieszyć się nimi  i rozwijać umiejętności ale również  zmniejszyć ryzyko urazów. Dwie trzecie wypadków i urazów na nartach, to wynik słabej kondycji fizycznej, braku odpowiedniej zaprawy i często nieodpowiednio dopasowanego sprzętu. Pamiętaj, można temu zapobiec. Trening powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowanym wyjazdem.

 

Ski Workout to trening specjalistyczny przygotowujący do sezonu narciarskiego oraz zapobiegający urazom układu ruchu w trakcie uprawiania narciarstwa. Istotą treningu są proste ćwiczenia rozwijające siłę, szybkość, zwinność, wytrzymałość oraz poprawiające równowagę i koordynację ciała. W jego skład wchodzą ćwiczenia kondycyjne, wzmacniające mięśnie nóg, brzucha, pleców i ramion oraz ćwiczenia równoważne i poprawiające stabilność.

  • Facebook - Black Circle

© 2017 by SOURCE STUDIO PILATES