Obóz

Pilates i Nordic Walking

23-29.08.2020

Dworek Łukowiska

Na tegoroczny obóz zapraszam wszystkich do najdzikszego rejonu Polski, Podlasia Nadbużańskiego! 

 

To magiczny zakątek łączący walory krajobrazowe, przyrodnicze i klimatyczne z niepowtarzalną odrębnością kulturową, bogatą w zabytki architektury sakralnej i świeckiej.  Rzeka Bug to raj dla wędkarzy, miłośników kąpieli, żeglarstwa, spływów kajakowych i malarzy. Na całym obszarze Krainy Bugu zostały wytyczone szlaki piesze, rowerowe oraz przyrodnicze.  

Gościć nas będzie Dworek Łukowska umiejscowiony na skraju wsi Bubel Łukowiska. Położony jest on kilka kilometrów od stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim, na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu". Okolica obfituje w bogactwa flory i fauny, i jest włączona do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Obcując z przyrodą Parku Krajobrazowego nie sposób nie zauważyć szczególnie cennych przyrodniczo łęgów wierzbowo – topolowych porastających niskie brzegi rzeki, stare wyspy i obrzeża starorzeczy rozpościerających się m.in. u podnóża Dworku. Dolina Bugu, zbiorowiska leśne, łąkowe i pastwiska w sposób szczególny umożliwiają bytowanie wielu rzadkim i ginącym gatunkom roślin i zwierząt. Na terenie Parku znajduje się ponad 760 gatunków roślin, żyje 141 gatunków ptaków, w tym zimorodek, bocian czarny, orlik krzykliwy, oraz 290 gatunków kręgowców m.in. borsuki, jelenie, łosie, wydry.
 

Dworek Łukowiska to miejsce położone na uboczu pośród pięknej przyrody, świeżego powietrza i czystej wody. Otaczająca cisza gwarantuje wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i dużych skupisk ludzkich, co jest niezwykle cenne w obecnej sytuacji - epidemii Covid - 19. 

W skład Dworku Łukowiska wchodzą:

- XIX-wieczny dwór,  zwany Białym Dworkiem

- stylizowany drewniany Mały Dworek

- własna stadnina koni z zabytkowymi powozami i bryczkami

- zarybiony staw z romantyczną altanką na wyspie,

- 9 ha terenu przeznaczonego do zajęć i gier dla grup szkoleniowych.

 

Dworek Łukowska to miejsce magiczne, które przenosi nas do innej epoki. Stylizowane wnętrza oraz przepyszna, domowa regionalna kuchnia dostosowana do potrzeb gości, pozwala w pełni wypocząć delektując się "wiejskimi okolicznościami przyrody". Dlatego też miejsce wielokrotnie zostało wyróżnione nagrodami m.in. I miejscem w ogólnopolskim konkursie "Miejsce z klimatem" w 2012 r. Na terenie znajduje się również plac zabaw - piaskownica, zjeżdżalnia i huśtawki.

Ramowy plan dnia:

7:30 - 9:30      Poranna lekcja Essential Pilates z podziałem na grupy:

                       początkującą i średnio zaawansowaną

9:30                Śniadanie

11:00 - 13:00   Nordic Walking

14:00               Zupa 

14:00 - 18:00   Czas wolny    

18:00               Obiadokolacja

19:30               Warsztaty, stretch, relaksacja

W czasie wolnym zachęcam do zwiedzania licznych atrakcji w okolicy.

 - Stadninę Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, która istnieje od 1817 roku i jest najstarszą państwową stadniną koni w Polsce. To właśnie tu, każdego roku, zjeżdżają się miłośnicy koni aby wziąć udział w słynnej na świecie aukcji Koni Arabskich Pride of Poland.

- Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu" z  licznymi rezerwatami przyrody, min. „Czapli Stóg”, „Łęg dębowy”, „Szwajcaria Podlaska” i „Stary Las”.

- Nad Bugiem instalacje z Land Art Festival


- Plażę w Serpelicach – piaszczysta plaża w otoczeniu sosnowego lasu


-Cerkiew prawosławną w Starym Pawłowie

- Wieś Neple uroczo położoną na obszarze poprzecinanym zakolami rzeki Krzny i starorzeczami Bugu, tzw. bużyskami. Miejsce to szczyci się bogatą historią i licznymi zabytkami, takimi jak dawny zespół dworski, barokowy kościół parafialny, tzw. „Biały Dworek”, czy głaz "kamienna baba" pochodzący z okresu wczesnego średniowiecza.

- Miejscowość wypoczynkową Serpelice położoną nad samym brzegiem rzeki Bug. Miejsce to zapewnia liczne atrakcje, min. wypożyczenie łódek i kajaków oraz rejs statkiem po rzece Bug. Teren ten to również idealne miejsce dla amatorów spacerów, wędkowania, czy fotografii.

- Liczne sanktuaria rzymsko-katolickie min. w Kodniu, Leśnej Podlaskiej i Pratulinie.

- Cmentarz tatarski w Studziance.

- Jedyną w Polsce, piękną cerkiew unicką w Kostomłotach.

- Okazały zespół cerkiewno-klasztorny w Jabłecznej


- Górę Grabarkę będącą sercem prawosławia w Polsce. Położona 12km od Siemiatycz Góra Krzyży jest prawosławnym sanktuarium słynącym z wielu uzdrowień.

- Drohiczyn, historyczną stolicę Podlasia i jeden z czterech dawnych grodów koronacyjnych obok Gniezna, Krakowa i Warszawy. Miejsca godne zwiedzenia to Góra Zamkowa ze wspaniałym punktem widokowym na Dolinę rzeki Bug oraz zabytki sakralne takie jak Katedra i Kolegium Pijarów z XVIII w.

- Niemirów, w której organizowane są przeprawy promowe rzeką Bug. W przeszłości, w okolicach tego miejsca rozegrało się kilka bitew i potyczek np. w czasie powstania styczniowego i podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r, stąd też można tu obejrzeć kilka bunkrów, cmentarz katolicki z zabytkowymi grobami oraz pozostałości cmentarza żydowskiego.

- Mielnik i Zabuże gdzie od maja do października istnieje możliwość przeprawy promowej przez rzekę Bug, zarówno dla osób, jak i samochodów osobowych. W Mielniku znajduje się również jedyna w Polsce czynna odkrywkowa kopalnia kredy, której początki eksploatacji datowane są na VI wiek, ruiny zamku.

- Wieś Kornica, która w XIX wieku była znana z wydobycia kredy. Najstarszym zabytkiem miejscowości jest kapliczka z 1835 roku oraz zespół kościoła parafialnego wzniesiony 1905 roku.

- Wieś Krzyczew, gdzie znajduje się XVII-wieczny drewniany kościół na skarpie, XIX wieczny dwór i cmentarz unicki.

- Pozostałość po Zespole Pałacowo-Parkowym Radziwiłłów w Białej Podlaskiej, gdzie obecnie mieści się Muzeum Południowego Podlasia. Muzeum to posiada bogate zbiory materialnej Kultury Ludowej Południowego Podlasia, największą w Polsce kolekcję ikon (1400 obiektów), a także kolekcję malarstwa poświęconego tematyce koni czystej krwi arabskiej.

- Twierdzę Brzeską, która stanowi zespół fortyfikacji wzniesionych przez Imperium Rosyjskie w 1. połowie XIX wieku przy ujściu rzeki Muchawiec do Bugu.

- Wieś Nosów, gdzie znajduje się parafialna cerkiew prawosławna wzniesiona w 1862 r. Godnym polecenia obiektem turystycznym wsi jest także murowany dwór z drugiej połowy XIX wieku, który został przekształcony w pałacyk w stylu neorenesansu włoskiego.

 Łysa Góra koło Borsuków - wspaniałe miejsce widokowe, a zaraz obok stanica harcerska i źródło w pyszną wodą. 


• Łęgi - wioska z całkowicie drewnianą zabudową. Obok wsi przechodzi po nasypie "carska droga" wiodąca do zniszczonego mostu na Bugu. W tej okolicy rzeka na długości 4 km wije się i skręca łącznie o 630 stopni. Wewnątrz zakola i obok nasypu znajdują się wielkie tereny zalewowe z wieloma bużyskami i zaroślami dżunglopodobnymi.

 
• Bunkry Linii Mołotowa koło Siemiatycz i Słochów Annopolskich.

Lokalizacja i dojazd

Samochód 

Własny samochód to najwygodniejszy sposób dotarcia do dworku, który mieści się ok. 6 km od centrum Janowa Podlaskiego, 72 km od Siedlec, 130 km od Mińska Mazowieckiego i 170 km od Warszawy. Na miejscu bezpłatny parking. 

Zawsze chętnie wspomagamy osoby nie posiadające samochodu :-) W tym celu prosimy o kontakt. 

Dworek Łukowiska
Bubel-Łukowiska 29
21-505 Janów Podlaski

 Cena zawiera zakwaterowanie, wyżywienie: śniadanie, zupa i obiadokolacja, zajęcia Pilates, Nordic Walking wraz z nauką kroków, warsztaty pilatesowe, mobilizację powięziową i relaksację, NNW.

Koszt pobytu:

 w pokoju jednoosobowy  - 2200 zł/osobę

w pokoju jednoosobowym z dzieloną łazienką z drugim pokojem jednoosobowym - 2000 zł/osobę 

w pokoju dwuosobowym  - 1800 zł/osobę

w pokoju trzyosobowym - 1650 zł/osobę

w pokoju czteroosobowym - 1500 zł/osobę

Koszt pobytu osoby towarzyszącej nie biorącej udziału w zajęciach

w pokoju dwuosobowym  - 1300 zł/osobę

w pokoju trzyosobowym - 1150 zł/osobę

w pokoju czteroosobowym - 1000 zł/osobę

dzieci do lat 10 - 50% zniżki

dzieci do lat 2 - gratis

W celu zarezerwowania miejsca na obóz należy wysłać wypełniony formularz zgłoszenia na adres source.studiopilates@gmail.com oraz dokonać wpłaty (w ciągu trzech dni roboczych od wysłania zgłoszenia)

zadatku w wysokości 600 zł od osoby.   

Serdecznie zapraszam ;-)

Katarzyna Popławska

Ubezpiecz swój wyjazd!

Wystarczy kliknąć na ikonę SIGNAL IDUNA i wypełnić formularz.

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej pomoże uchronić Cię przed 

finansowymi skutkami rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej

  • Facebook - Black Circle

© 2017 by SOURCE STUDIO PILATES