Obóz w EkoParku "Lipowa Dolina"

 9-15.07.2017

Serdecznie zapraszam do pensjonatu Ekopark „Lipowa Dolina” położonego w zacisznej dolinie nieopodal Kazimierza Dolnego. Jest to miejsce pełne magii, które zachwyca swoją niepowtarzalną atmosferą, pięknymi krajobrazami, śpiewem ptaków i bliskością natury. Ze względu na położenie stanowi wspaniałą bazę na wypady Nordic Walking po okolicy a kameralna, wyciszona sala pozwala w skupieniu praktykować ćwiczenia Pilatesa . 

Kazimierz

Dolny

Okolice Kazimierza Dolnego są bardzo atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo. W dużym stopniu wpływa na to wyjątkowa budowa geologiczna oraz niezwykle urozmaicona rzeźba terenu. Aby chronić te skarby, w 1979 roku utworzono Kazimierski Park Krajobrazowy. Do jego najczęściej odwiedzanych miejsc zalicza się zachodnią część Płaskowyżu Nałęczowskiego z pięknymi labiryntami lessowych wąwozów, które stanowią ewenement na skalę europejską. Najczęściej odwiedzanym wąwozem  jest Korzeniowy Dół, którego nazwa nawiązuje do odsłoniętych systemów korzeni na zboczach wąwozu, położony jedynie ok 2 km od Ekoparku „Lipowa Dolina”.

“Lipowa Dolina” to cicha przystań dla osób, które chcą się zaszyć wśród zieleni, daleko od codziennego zgiełku i wrzawy. Urokliwe położenie wśród lasów, sadów oraz plantacji porzeczek zachęca do pieszych wycieczek i rowerowych wypraw. Na terenie Ekoparku znajduje się miejsce do grilowania, biesiad przy ognisku oraz plac zabaw dla najmłodszych gości.

Ekopark “Lipowa Dolina” prowadząc agroturystyczną działalność kładzie również nacisk na ekologiczne pożywienie, które w większości stanowi to, co właściciele wyhodują we własnym ogródku lub zbiorą od swoich zwierząt. Domowe potrawy, soki, dżemy i nalewki to smaki, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. Dla zainteresowanych istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów, zwiedzanie winnicy, udział w warsztatach tkackich czy jazda konna w pobliskiej stadninie.

Ramowy plan dnia:

  8:00 - 9:00     Poranna lekcja Essential Pilates

  9:15               Śniadanie

10:30 - 12:30   Nordic Walking

13:00               Zupa 

13:30 - 18:00  Czas wolny    

18:00              Obiadokolacja

19:30              Warsztaty, stretch, relaksacja

W czasie wolnym zachęcam do zwiedzania licznych atrakcji w okolicy.

Wylągi

http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/1930/Wylagi/

 

Kazimierz Dolny

http://www.kazimierz-dolny.pl/turystyka

 

Kazimierski Park Krajobrazowy

http://www.parki.lubelskie.pl/parki_krajobrazowe/kazimierski.html

 

Mięćmierz

http://www.kraina.org.pl/miecmierz_id_623.html?ob=67

 

Bochotnica - do której jeśli pogoda pozwoli udamy się pieszo na kijach ;-)

http://www.e-kazimierz.com.pl/atrakcje/bochotnica.html

Czarnolas

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/20006,czarnolas-muzeum-jana-kochanowskiego.html

 

Janowiec

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/search,1,-1,-1,381373,-1,-1,-1.html

http://www.kazimierzdolny.pl/zabytki/112/

Nałęczów

http://www.kraina.org.pl/upload/naleczow_okolice.pdf

Puławy

http://www.pulawy.powiat.pl/turystyka/ciekawe-miejsca-i-atrakcje-turystyczne/ciekawe-miejsca-w-pulawach-miasto.html

 

Magiczne ogrody koło Janowca

http://magiczneogrody.com

Wąwolnica

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/search,1,-1,-1,393117,-1,-1,-1.html

http://www.kraina.org.pl/upload/LOT%20HITY.pdf

Pokoje

Zakwaterowanie odbywa się w pokojach i domkach od jedno- do siedmioosobowych. W zależności od rodzaju pokoju i ilości zakawaterowanych w nim osób ceny są zróżnicowane.

Lokalizacja 

 Ekopark " Lipowa Dolina"

Kazimierz Dolny , Wylągi 48

(ok. 4,5 km od Rynku

Cena

Zakwaterowanie odbywa się w pokojach i domkach od jedno- do siedmioosobowych. W zależności od rodzaju pokoju i ilości zakawaterowanych w nim osób ceny są zróżnicowane. Cena zawiera zakwaterowanie, wyżywienie: śniadanie, zupa i obiadokolacja, zajęcia Pilates, Nordic Walking wraz z nauką kroków. UWAGA! W związku z faktem, że „Lipowa Dolina” jest miejscem kameralnym, rezerwacja poszczególnych pokoi odbywa się na zasadzie pierwszeństwa dokonania przelewu rezerwacyjnego.

Koszt pobytu:

 w pokoju jednoosobowym 1820 - 1880 zł/osobę

w pokoju dwuosobowym 1500 - 1650 zł/osobę

w pokoju trzyosobowym 1400 - 1500 zł/osobę

W celu zarezerwowania miejsca na obóz należy wysłać wypełniony formularz zgłoszenia na adres source.studiokp@gmail.com oraz dokonać wpłaty (w ciągu trzech dni roboczych od wysłania zaproszenia) zadatku w wysokości 600 zł (od osoby). W tytule przelewu proszę umieścić: "Obóz Pilates – Kazimierz Dolny.” Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację.  

Zainteresowanych proszę o rezerwację do końca marca.

Serdecznie zapraszam ;-)

Katarzyna Popławska

  • Facebook - Black Circle

© 2017 by SOURCE STUDIO PILATES